۱۴۰۳/۰۳/۲۷

عرفه؛ روزی استثنایی

در ماه ذی الحجه حوادث تاریخی زیادی رخ داده که بخش زیادی از آن پیرامون شخصیت حضرت امیرالمومنین(علیه السلام) است. 

۱۴۰۳/۰۳/۱۲

زیارت حضرت رضا(علیه السلام) تجدید عهدی با امامان معصوم است

زیارت امام رضا(علیه السلام) که هشتمین وصی پیغمبر اکرم(صلی الله علیه وآله) هستند به معنای تجدید عهد با دین و دیانت و همه حقایق اسلامی است.

۱۴۰۳/۰۲/۳۰

بیانات امام رضا(علیه السلام) در همه زمینه ها شاخص و بهت انگیز است

بیانات امام هشتم در همه زمینه ها از جمله برخورد ایشان با افکار و فرقه های مختلف بسیار شاخص، بهت انگیز و دارای اهمیت است.

۱۴۰۳/۰۲/۲۴

دهه کرامت

در ارتباط با ولادت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) تا میلاد مسعود حضرت ثامن الائمه وجود مبارک علی ابن موسی الرضا بعنوان دهه کرامت نامیده شده است.

۱۴۰۳/۰۲/۱۹

حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)، دارای شخصیتی والا و بی نظیر هستند

حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) که خواهر معصوم و دختر معصوم و همچنین عمه معصوم هستند، دارای شخصیت معنوی بی نظیر و والایی هستند.

۱۴۰۳/۰۱/۲۹

سالروز تخریب قبور ائمه بقیع

مسئله تخریب قبور ائمه بقیع مصیبت بسیار دلخراشی است و شایسته است که در مورد آن مجالس عزاداری مفصّل و شایسته ای برگزار شود.

۱۴۰۲/۱۲/۲۲

ترغیب بندگان به اطاعت و کمال در ماه رمضان

خداوند به فضل و رحمتش بعضی زمان ها و مکان ها را امتیاز داده است تا بندگانش به اطاعت و بندگی ترغیب شوند برای رسیدن به کمالات و عنایت الهی تلاش کنند ماه رمضان از این خصوصیات دارد.

۱۴۰۲/۱۲/۰۷

نیمه شعبان

حضرت آیت‌الله سیدجعفر سیدان به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان و ولادت حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در پیامی ضمن تبریک این عید فرخنده، توصیه‌هایی را خطاب به دوست داران اهل بیت علیهم السلام اظهار کردند.

۱۴۰۲/۱۱/۲۵

حضرت اباالفضل العباس(سلام الله علیه)

در زندگانی حضرت اباالفضل(علیه السلام) زمینه های خیر فوق العاده ای وجود داشته، از جمله این که ایشان از پدری چون حضرت امیرالمومنین(علیه السلام)، مادری بزرگوار و محیط خانوادگی فوق العاده ای برخوردار و بهره مند بوده اند و تحت این شرایط تعلیم و تربیت یافته اند که همراه شدن چنین مقتضیاتی با حُسن اختیار و انتخاب از سوی ایشان، منجربه شکل گیری شخصیتی یگانه و فوق العاده شده است.

۱۴۰۲/۱۱/۲۳

عظمت امام حسین(علیه السلام) در آسمان ها بیشتر از زمین است

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله پیرامون ابعاد شخصیتی امام حسین علیه السلام فرمودند: آقا امام حسین علیه السلام مصباح هدایتند کشتی نجاتند، امام خیر و برکتند، ‌وسیله عزت و افتخارند،‌ دریای علمند و حقایق علمی در وجودشان هست و خداوند متعال نطفه ای در صلبشان قرار داده پاک و پاکیزه و زکیه.

۱۴۰۲/۱۱/۰۱

هیچ مولودی با برکت تر از امام جواد(علیه السلام) متولد نشده است

بنا به فرمایش معصوم(علیه السلام) هیچ مولودی با برکت تر از امام جوادالائمه(علیه السلام) متولد نشده است.

۱۴۰۲/۱۰/۲۳

ماه رجب؛ از ماه های بسیار مهم و ماه رحمت پروردگار است

ماه رجب از ماه های بسیار مهم و ماه رحمت پروردگار است چرا که جریان هایی در این ماه رخ داده که موجب فضل بیشتر آن شده است

۱۴۰۲/۱۰/۱۳

طرح شخصیت حضرت فاطمه(سلام الله علیها) در قرآن کریم

آیت‌اللّه سید جعفر سیّدان به بیان و اتفاق نظر جامعه مسلمان در خصوص مطرح بودن شخصیت حضرت فاطمه(سلام الله علیها) در آیات قرآن و احادیث پرداختند.

۱۴۰۲/۰۹/۲۵

حضرت زهرا(سلام الله علیها)، تجسم همه خوبی ها هستند

عظمت حضرت فاطمه زهرا(علیها سلام) به لسان وحی آمده است.

۱۴۰۲/۰۶/۱۲

زیارت اربعین، مایه خیر برای تمام مردم است

زیارت اربعین مایه خیر برای تمام مردم است.

۱۴۰۲/۰۵/۲۱

امام سجاد(علیه السلام) مصیبت هایی که به وصف نمی آید را تحمل کرده اند

شهادت امام حسین(علیه السلام) و سایر شهدای کربلا برای امام زین العابدین(علیه السلام) بسیار سنگین بود، اما جریان اسارت بسیار سخت تر و جانکاه تر بر ایشان گذشت.

۱۴۰۲/۰۴/۲۸

مقاومت حسینی، راه مقابله با توطئه علیه ولایت

آیت‌الله سیدان فرمودند: به خاطر یک توطئه که در مقابل نص صریح انجام شد و عده‌ای به کنار گذاشتن ولایت روی آوردند، امام حسین علیه السلام دیدند که جز ایثار خون و مقاومت در برابر یزید راهی نیست.

۱۴۰۲/۰۴/۲۲

آیه مباهله و استدلالاتی روشن بر حقانیت اهل بیت (علیهم السلام)

دشمن ترین دشمنان اهل بیت(علیهم السلام) از مفسّرین هم نتوانسته ارتباط این آیه با اهل بیت(علیهم السلام) و امتیاز ویژه آن را منکر شود.

۱۴۰۲/۰۴/۱۲

آثار به جای مانده از امام هادی(علیه السلام) شگفت انگیر است

امام هادی(علیه السلام) در دوران خفقان شدیدی قرارداشتند؛ و دائم تحت نظر بودند و عمرشان هم طولانی نبوده؛ ولی در همین مدت آثار بسیار عظیمی از نظر اجتماعی و اعتقادی از ایشان به جا مانده است.

1 2 3 4... 6